Postavy

 

 

Dr. Leonard Leakey Hofstadter je hlavní postava amerického sitcomu Teorie velkého třesku, ve kterém ho ztvárnil herec Johnny Galecki. Leonard je experimentální fyzik, který bydlí spolu se svým kolegou a přítelem Sheldonem Cooperem. Leonard a Sheldon byli pojmenováni po herci Sheldonu Leonardovi a po laureátech Nobelovy ceny Robertu Hofstadterovi a Leonu Cooperovi.

Jedním z témat seriálu je vztah mezi Leonardem a sousedkou z protějšího bytu Penny, z něhož plynou různé vtipné situace.

 

Narodil se v květnu 1980 v New Jersey. Je experimentálním fyzikem v Kalifornském Institutu Technologie a bydlí spolu sSheldonem Cooperem v Pasadeně v Kalifornii. Většinou má na sobě hnědé kalhoty, černé brýle a tričko s tématikou fyziky. 

I když se doma mezi svými přáteli cítí jako Geek, snaží se být více společenský. Už od první chvíle, kdy spatří Penny přemýšlí, jak jí pozvat na rande a jaký by byl jejich společný život. Leonard také hraje na violoncello.

 I přes jeho pokusy zamezit tomu, aby působil jako Geek, vlastní hygienické prostředky Star Wars, kompletní sbírku komiksových knih Superman, leteckou kombinézu válečníka ze seriálu Battlestar Galactica. Všech těchto věcí se chtěl zbavit, aby zapůsobil na Penny, avšak zanechal toho, jakmile ji viděl s jiným mužem. Leonard a Sheldon mají zvláštní vztah.

Zná Sheldona ze všech nejlépe a ve spoustě situacích Leonard slouží jako prostředník mezi Sheldonem a okolním světem. Například když se Sheldon a Penny pohádali, musel zavolat jeho matce, aby přiletěla za ním a řekla mu pár mateřských rad.

Co se týče jeho zdravotního stavu, je velice alergický na laktózu. Nesmí se dostat do styku ani s malým množstvím mléka, másla nebo třeba jogurtu - vždy to končí přinejmenším nadýmáním. Trpí krátkozrakostí - v jedné epizodě, kdy si rozbil v kině své brýle, se musel vrátit domů pro své náhradní. 

Při tom mu po cestě pomáhala robotická helma s kamerou, kterou vyrobili Raj a Howard, aby jej navigovali. Zkoušel nosit i kontaktní čočky, jenom kvůli přítelkyni Priye, jelikož přes ně moc neviděl a měl s nimi menší nehodu, přestal je nosit.

 

Dr. Sheldon Lee Cooper, B.S., M.S., M.A., Ph.D., Sc.D., je fiktivní postava z amerického sitcomu Teorie velkého třesku, kterou ztvárnil herec Jim Parsons. Sheldon Cooper je velmi nadaný a inteligentní člověk, vědec a profesor teoretické fyziky (má IQ 187 a 2 doktoráty). Bydlí spolu se svým kolegou a kamarádem Leonardem Hofstadterem v bytě, kde je často navštěvují další dva přátelé Howard Wolowitz a Rajesh Koothrappali. Je posedlý pořádkem, miluje komiksy (SupermanFlashAquaman a Green Lantern), sci-fi seriály (Pán časuHvězdnou bránuFireflyStar Trek a Star Wars, nesnáší však Babylon 5), hraní konzolových her (Halo 3) a taktéž počítačových (Age of ConanWorld of Warcraft) a paintballu a je imunní vůči ironii a sarkasmu. Narodil se ve znamení Ryb, zřejmě koncem února, ačkoliv ho Penny tipovala na Býka.

 

Navzdory vysoké inteligenci je v sociálních věcech naprosto „nepoužitelný“ – nechápe ironii a sarkasmus, není pro něj vůbec důležité kamarádit se s lidmi (i tak má dost svých tří přátel), straní se sociálních interakcí a nechápe mezilidské vztahy, vůbec se nezajímá o ženy. 

Je upřímný a má veliké problémy udržet tajemství, naopak mu nedělá problém vytvářet „neprůstřelné“ lži. Má až do extrémů propracované zásady, např. cereálie má seřazené podle obsahu vlákniny apod. Opravdu zbožňuje asijskou kuchyni, nejraději si ji dává se svými přáteli, nejraději má kuře na mandarinkách, a když začal restauraci podezřívat, že jej vydává za kuře na pomerančích, začal se kvůli tomu učit čínštinu

Vždy, když se mu povede jeden z jeho „klasických trefných žertů“, použije slovo bazinga (Baryum, Zinek, Galium -BaZinGa). Sheldonův psychologický profil odpovídá osobě postižené Aspergerovým syndromem.

Úzkostlivě se bojí přenosu chorob, proto se jej nesmí nikdo dotýkat. Mezi osoby, kterým to dovolí patří např. jeho matka a výjimečně Amy Farrah Fowlerová. Trpí také mnoha fobiemi, např. ornitofobií – strachem z ptactva a výšek, fobií z nečistot, atd.

 Snaží se vždy popsat jakoukoliv situaci přesnou vědeckou terminologií, což vyznívá komicky. Vzhledem k absenci sociálního cítění mu nepřijde divné dávat často najevo své rozvinuté intelektuální schopnosti. Díky své eidetické paměti si pamatuje vše od svých tří let. Neumí řídit auto, myslí si ,že řízení je určeno pouze obyčejným lidem a ne jemu. 

Pokud antropologové uznají, reprezentuje nový vývojový stupeň člověka, Homo Novus. To nejhorší co mu můžete říct je, že nenávidíte vlaky.

 

 

Penny je fiktivní postava v televizním seriálu Teorie velkého třesku, hraje ji herečka Kaley Cuoco.

Penny je hlavní ženská postava v seriálu. Je sousedkou Leonarda a Sheldona, bydlí na druhém konci chodby. Hodně se liší od zbytku hlavních mužských rolí, vědců a geeků.

Pochází z Omahy ve státě Nebraska. Penny je servírka v místní restauraci Cheesecake Factory s plánem stát se herečkou. Je ve znamení Střelce, což znamená, že se narodila mezi 22. listopadem až 21. prosincem.

V kontrastu se zbytkem skupiny (hlavní zdroj vtipů) Penny není tolik intelektuálně nadaná ani se nevyzná v technických věcech. Zato má ale skvělé sociální cítění a ví hodně o pop-kultuře. Je nepořádná a neorganizuje úklid ve svém bytě, ale nevadí jí to. Dále také věří v horoskopy, často se s Sheldonem hádá o jejich přesnosti.

Obvykle je velice milá a přívětivá, dokáže se ale hodně naštvat, například když se Sheldon vloupal k ní do bytu, aby tam uklidil nebo když se s ní pokouší flirtovat Howard WolowitzLeonard ji přirovnal k Hulkovi, když se naštve.

 

 

 

Howard Joel Wolowitz je fiktivní postava z televizního seriálu Teorie velkého třesku. Hraje ho herec Simon Helberg.

Howard se narodil roku 1981, není známo kde. Je Žid a pracuje s Rajeshem jako letecký inženýr na Kalifornském technickém institutu v oddělení aplikované fyziky. Mimo Sheldona a Raje se mezi jeho přátele řadí Leonard a Penny.
Howard má alergii na arašídy a když je sní, napuchne mu obličej a dýchat může jen s obtížemi. V těle má jen 3% tuku, a proto mu 
Koothrappali někdy přezdívá "lidské kuřecí křidélko".
V přítomnosti žen je Howardovo ucho často zásobováno poznámkami jeho nejlepšího přítele Rajeshe, které pak Wolowitz tlumočí okolí. Své panictví ztratil se sestřenicí Jenny na pohřbu strýce, když se jejich pohledy setkaly nad mísou zavináče, od té doby Howard bývá vždy vzrušený, když jsou v blízkosti zavináče.

 

Rajesh Ramayan „Raj“ Koothrappali, PhD.  Postavu ztvárnil Kunal Nayyar.

Rajesh je nejlepší přítel Howarda Wolowitze (Simon Helberg) a jednou z hlavních postav seriálu. Pracuje jako astrofyzik ve Fyzikálním ústavu v Caltech. Jeho hlavní charakteristikou je logopedická porucha, selektivní mutismus, kdy není schopen mluvit s ženami. Tuto bariéru dokáže odstranit pouze požitím alkoholu (nebo jistých experimentálních léků s množstvím vedlejších účinků).

Rajesh, běžně oslovován jako Raj nebo jeho příjmením Koothrappali, pochází z Nového Dillí (Indie) a narodil se 6. října. Pohrdá indickým jídlem a jeho znalosti týkající se indické kultury často neodpovídají skutečnosti. Pravidelně ho můžeme vidět oblečeného do košile v kombinaci s khaki vestou, fialovou bundou a na začátku seriálu ještě s červenou kšiltovkou.

 

Všichni chlapci v seriálu pravidelně ve středu hrají počítačovou hru Halo v bytě Sheldona a Leonarda.

 

Obecně je Raj více trpělivý co se týče Sheldona, na rozdíl od Leonarda, Howarda a Penny, nicméně Sheldon jím stále opovrhuje.

Raj trpí "nervózním močovým měchýřem", tedy dostává nutkání, aby si ulevil když je ve stresu. To jsme mohli vidět když se na něj rozhněvala Penny a on byl donucen doprovázet Leonarda k jejímu příteli Kurtovi, který ji dlužil peníze. 

 

 

Také trpí selektivní němotou, což znamená že nemůže mluvit se ženami ani v jejich přítomnosti, kromě své matky a sestry. Mluví s nimi pouze tehdy pokud má v sobě alkohol.

I navzdory svému indického přízvuku často používá slang ("fo' shizzle") a slovo "dude" (kámoš).

 

 

Bernadette Rostenkowski (celým jménem Bernadette Maryann Rostenkowski) je fiktivní postava v televizním seriáluTeorie velkého třesku, hraje ji herečka Melissa Rauch.

Bernadette je součástí seriálu od 3. série, kde se stane přítelkyní Howarda Wolowitze. Nebydlí společně, ačkoli plánují svatbu. Howard se domnívá, že Bernadette bude žít společně s ním a jeho matkou. Rostenkowski skutečně chvíli (jeden víkend) bydlela u Wolowitzů. 

Bernadette navštěvovala církevní školu a byla vychovávána jako slušná holka, díky čemuž neumí příliš lhát. Nejen vypadá, ale také hovoří jako submisivní dívka, dokáže ale i zakřičet a dát rázně najevo rozčilení.

Pracuje v laboratoři jako mikrobioložka (v tomto oboru složí doktorát), určitou dobu je zaměstnána společně s Penny v restauraci The Cheesecake Factory. Společně se svými kamarádkami Penny a Amy Farrah Fowler tvoří ženský protějšek skupinky LeonardSheldonHoward a Rajesh.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amy Farrah Fowler je fiktivní postava z amerického sitcomu Teorie velkého třesku. Tuto postavu zde ztvárnila herečka Mayim Bialik.

Amy se poprvé objevila na konci 3. série, kdy se Howard a Raj snažili Sheldonovi domluvit rande po internetu pomocí falešného účtu na seznamce. Ukázalo se, že Amy se pravidelně každý rok účastní rande s mužem jen aby uspokojila matčino přání, aby se s někým seznámila. Pracuje jako neurobioložka (zajímavostí je, že je to také druhé povolání herečky Mayim Bialik). Svůj vztah s Sheldonem neberou jako klasický vztah, spíše jako experiment. Kdykoliv někdo řekne, že je to Sheldonova přítelkyně, Sheldon odvětí: „She is a girl, she is my friend, but she is not my girlfriend.“ Je to v podstatě verze Sheldona v ženské podobě, to vystihuje i její chování a naprosté nepochopení některých „normálních“ zvyklostí Penny. Ostatní o tomto páru mluví občas jako o Shamy, kombinací jejich jmen.

 

Zprvu se Amy chová velmi podobně jako Sheldon a Howard s Rajeshem litují, že jí na seznamce našli. Amy byla v dětství a mládí často terčem posměchu. Cítila se izolovaná a neměla žádné přátele, i když po nich velmi toužila. Později se však začne stýkat s Penny a velice se s ní spřátelí - projevuje jí velký vděk, že se stala její kamarádkou. 

Dokonce pro Penny nechá namalovat velký obraz - portrét obou dívek. Častým projevem jejího vděku jsou i intriky a snaha o očernění Priyi (Rajovy sestry) v době, kdy s ní chodí Leonard. Domnívá se, že tím pomůže Penny, která měla dříve s Leonardem vztah. K Bernadette má chladnější vztah, považuje ji za nejslabšího člena jejich dámské skupiny (Penny, Amy, Bernadette).

 

Se Sheldonem Cooperem mají zpočátku spíše přátelský vztah na základě svých shodných názorů. Zejména Sheldon je s takovým vztahem spokojen, ale Amy jej chce posunout dál. Stanou se tedy oficiálně partnery, což Sheldon potvrdí vytvořením „Dohody spoluchodících“. 

Ačkoli Amy několikrát projeví zájem o bližší kontakt, k žádnému intimnímu sblížení zatím nedošlo (Sheldon se tomu brání). Amy zatoužila po sexu se Zackem , což Sheldona nechalo klidným, ale když ji pozval Stuart do kina, uvědomí si, že o ni nechce přijít.V 7x15 ji dokonce Sheldon políbí.

 

 

 

 

 

Wil Wheaton (* 29. července 1972 BurbankKalifornie), vlastním jménem Richard William Wheaton III, je americkýherec.

Narodil se v kalifornském Burbanku jako syn herečky Debbie O'Connorové a lékařského specialisty Richarda Williama Wheatona, Jr. Má dva sourozence, bratra Jeremyho a sestru Amy. Wil Wheaton debutoval na televizní obrazovce v roce 1981 ve filmu A Long Way Home, o rok později hrál v animovaném filmu The Secret of NIMH. V roce 1986 již hrál hlavní roli ve snímku Stůj při mně, filmové adaptaci románu Tělo od Stephena Kinga.

 

 

V letech 1987 až 1990 hrál roli Wesleyho Crushera v prvních čtyřech řadách sci-fi seriálu Star Trek: Nová generace, který jej proslavil. V následujících sezónách seriálu příležitostně v jednotlivých dílech hostoval, jako Crusher se krátce objevil i ve filmu Star Trek: Nemesis (2002). Ve snímku Star Trek (2009) Wheaton namluvil hlasy několika Romulanů.

 

 

Po ukončení pravidelné „startrekové“ kariéry v roce 1990 hrál v různých filmech, známý je např. Flubber, objevil se v mnoha seriálech, jako jsou Krajní meze, Diagnóza: Vražda, Heuréka - město divůKriminálka Las Vegas nebo Teorie velkého třesku. Věnuje se též dabingu v počítačových hrách (Grand Theft Auto: San AndreasGrand Theft Auto IV, Tom Clancy's Ghost Recon 2 a další).

V komunitě geeků a nerdů je známý díky svému blogu Wil Wheaton Dot Net.

 

 

 

 

 

 

Reklama

Návštěva

Reklama